+38 095 066 29 77
+38 067 372 19 20

Екскурсія «До печер та водоспадів»

Екскурсія під назвою «До печер та водоспадів» передбачає два варіанти маршруту .

Перший варіант маршруту

Перший варіант маршруту передбачає відвідування Джуринського (Червоноградського) водоспаду – найбільшого  рівнинного водоспаду України, який знаходиться в урочищі «Червоне» Заліщицького району Тернопільської області, та двох печер Борщівського району Тернопільської області – одних з найбільших гіпсових печер Європи – Вертеба, яка знаходиться за 2 км на північний захід від села Більче-Золоте та Кришталева, що в селі Кривче.

Екскурсія «До печер та водоспадів»Джуринський водоспад – один з найзнаменитіших водоспадів Західної України. Своєю назвою водний красень зобов`язаний однойменній річці Джурин між селами Нирків і Устечко. Протяжність Джуринського водоспаду складає 16 метрів. Тиск води настільки великий, що, перебуваючи поруч з спадаючою водою, складно розчути інші звуки. Чудовим доповненням до стрімкого водоспаду є красивий лісовий ландшафт.

Екскурсія «До печер та водоспадів»Печера Вертеба є печерою-музеєм. Частину бокових заглиблень печери використано під експозицію археологічних знахідок трипільської культури: шматочків кераміки, кісток. Також у печері живе декілька видів кажанів, деякі з них занесені до Червоної Книги. Гордістю печерної експозиції є діорама. На ній відтворена мить життя трипільців. Екскурсія «До печер та водоспадів»Білі скульптури, зроблені з гіпсу, контрастно виділяються на тлі темряви і притягують погляди. Посуд — копії зразків, які зараз знаходяться у Краківському музеї археології.

Печера «Кришталева» — одна з найбільших гіпсових печер Європи. Її довжина — 23 км. Середня ширина ходів — 2,0 м, середня висота — 2,7 м. Відома з 1721 року. Вона практично суха і є легкою для проходження. Тут спостерігається впродовж року стала температура (+ 10,6 C).

Другий варіант маршруту

Другий варіант маршруту передбачає відвідування трьох природних перлин Івано-Франківської області: водоспаду Пробій та мальовничих скель Довбуша із печерою у місті Яремче й водоспаду Женецький Гук біля сіл Микуличин і Татарів Надвірнянського району Івано-Франківської області.

Екскурсія «До печер та водоспадів»Водоспад Пробій – один із найповноводніших водоспадів Українських Карпат. Інша назва — Яремчанський водоспад, оскільки він розташований у межах міста Яремче Івано-Франківської області. Висота падіння води 8 м, кут нахилу— майже 45 градусів. Утворився в нижній частині Яремчанського каньйону річки Прут, у місці виходу на поверхню стійких до ерозії гірських порід — ямненських пісковиків. Популярний туристичний об'єкт, пам’ятка пироди. Над водоспадом побудований міст заввишки 20 м.

Екскурсія «До печер та водоспадів»Водоспад Женецький Гук розташований на території Карпатського національного природного парку на висоті 900 м над рівнем моря на потоці Женець (ліва притока Пруту), між масивами хребтів Явірника і Хомяка - Синяка (гірський масив Ґорґани), біля сіл Микуличин і Татарів. Висота водоспаду – 15 м. Місцеві жителі назвали водоспад Гук через шум, гул, що доноситься від нього.

Екскурсія «До печер та водоспадів»Скелі Довбуша – цікавий туристичний об'єкт. Це не тільки мальовнича пам’ятка  природи, але й давня палеообсерваторія. Тут мешкали люди, що підтверджують вертикально видовбані стіни печер, сходи. Екскурсія «До печер та водоспадів»Використовували неприступні скелі і як місце для оборони від ворогів.

Свою теперішню назву гірські освіти отримали від імені опришка Олекси Довбуша. До скелі веде Стежка Довбуша. Ця прогулянка дає можливість оглянути місто Яремчу з пташиного польоту, насолодитись мальовничим карпатським лісом та запахом хвойних дерев тощо.

Запрошуємо Вас відчути  красу української землі!

web-master.cv.ua