+38 095 066 29 77
+38 067 372 19 20

Екскурсія «Краса української душі»

Екскурсія «Краса української душі» - це запрошення до знайомства з одним із найкращих проявів української душі – народним образотворчим мистецтвом.

Ви відвідаєте музей-садибу відомого художника-орнаменталіста Георгія Гараса у місті Вашківці та познайомитись із світом буковинської вишивки, музей Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім.В.Ю.Шкрібляка у місті Вижниці,  Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини й приватний музей-садибу гуцульського мистецтва родини Корнелюків у місті Косів, музей «Писанка» і Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського у місті Коломия.

Музей-садиба відомого художника-орнаменталіста Георгія Гараса у місті Вашківці представляє  величезний інтерес для любителів української народної творчості. Екскурсія «Краса української душі»Георгій Гарас присвятив все своє життя вивченню та удосконаленню вишивки. Художник створював унікальні роботи, об'єднуючи орнаменти, які використовуються в писанкарстві та вишивці. За все своє життя майстер створив понад дві тисячі робіт. У музеї-садибі Георгія Гараса можна побачити 1035 робіт майстра, з яких 150 сорочок, 100 рушників, 30 подушок, 26 краваток, 20 картин, 10 килимів і 5 портретів, а також 700 серветок. Візерунки, створені майстром, користуються величезною популярністю серед майстрів вишивок і ручного килимарства, а також української діаспори за кордоном.

Музей Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім.В.Ю.Шкрібляка нараховує 18 тис. експонатів, виготовлених випускниками та викладачами коледжу за десятиліття існування учбового закладу. Екскурсія «Краса української душі»В музеї коледжу експонуються застиглі в речах красоти краю. Представлена витончена традиційна гуцульська техніка різьби по дереву, ковки металу, вишивки, мережки, ткацтва і обробки шкіри, малюнки учнів і викладачів багатьох років від заснування у 1905 році крайової школи різьбярства, токарства й металевої орнаментики до вивершення талантом майстрів у сучасні декоративно-ужиткові мистецькі шедеври.

Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини.Екскурсія «Краса української душі» Косів здавна називають столицею народного мистецтва Гуцульщини. Саме тут зосереджувалися і розвивалися основні галузі народних ремесел: різьблення, гончарство, художнє ткання та вишиття, художня обробка металу та шкіри. Сьогодні ця унікальна й багата історико-мистецька та етнографічна спадщина, що є складовою нашої національної культури, представлена в експозиції та фондах Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини.

Екскурсія «Краса української душі»Приватний музей-садиба гуцульського мистецтва родини Корнелюків у місті Косів містить колекцію гуцульських головних уборів, вишитих рушників, ґерданів, керамічних тарелів, топірців, шкіряних сумок, предметів побут. Музей брав участь у багатьох всеукраїнських виставках,також були й родинні персональні виставки.

Екскурсія «Краса української душі»В музеї писанкового розпису, неофіційна назва  музей «Писанка»,  міста Коломия Івано-Франківської області представлена колекція з понад 12 000 писанок і декоративних яєць з різних регіонів України та країн світу. Екскурсія «Краса української душі»Серед експонатів музею є також писанки з підписами відомих політичних діячів України. За результатами акції Сім чудес України музей опинився на восьмому місці за голосами інтернет-користувачів та на сімнадцятому місці за голосами експертів.

Екскурсія «Краса української душі»Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського заснований у 1926 році. Розміщений у центральній частині міста Коломиї, в колишньому Народному домі.

Екскурсія «Краса української душі»Його колекційні збірки нараховують понад 50 000 збереження і представляють всі види традиційного народного мистецтва гуцулів та покутян, починаючи з ХVІІ століття до сьогоднішнього часу. Проте окремі експонати датовані ІV тисячоліттям до Різдва Христового і представляють землеробну культуру, відому в археологічній та історичній науці під назвою „трипільська”.

 

Ця екскурсія надихає на творчість.

Можливо і Ви захочете творити.

Чекаємо на Вас.

web-master.cv.ua