+38 095 066 29 77
+38 067 372 19 20

Екскурсія храми та монастирі Буковини

Екскурсія під назвою «Храми та монастирі Буковини» передбачає три варіанти маршруту.

Перший варіант екскурсії

Перший варіант екскурсії передбачає відвідування найдавнішої в Чернівецькій області Свято-Вознесенської церкви ХІІІ ст. в селі Лужани Кіцманського району та Свято-Аннинського жіночого монастиря на Анниній горі  в місті Вашківці Вижницького району. За бажанням Ви зможете відвідати також меморіальний музей-садибу легендарного українського кіноактора, режисера, сценариста Івана Миколайчука у селі Чортория Кіцманського району.

Свято-Вознесенська церква як найдавніша церква краю Черемоша й Прута є дуже популярною серед віруючих та туристів. Майже щотижня церкву відвідують високоповажні делегації з різних країн, зокрема Австрії, Німеччини та Румунії. Екскурсія храми та монастирі БуковиниІсторія давньої пам’ятки архітектури таїть безліч загадок. Одна з них – про точну дату побудови храму. Ще кілька років тому всі історики вважали, що Вознесенську церкву було засновано приблизно в 1453-55 роках. Екскурсія храми та монастирі БуковиниОсь з того часу й вели свою історію і Лужани, і цей храм з відомими на всю Україну фресками. Під час реставраційних робіт були знайдені більш старші фрески, які були датовані ХІII століттям. Про це свідчать і результати експертизи фарб, які проводились у Києві та Німеччині. Отже, храм у Лужанах приблизно на 150 років давніший, ніж вважалося досі!

Свято-Аннинський жіночий монастир - місце паломництва десятків тисяч православних християн, розташований на Анниній горі, що в місті Вашківці. Екскурсія храми та монастирі БуковиниОсобливістю монастиря є чудотворна ікона «Господь Вседержитель», від якої за час існування монастиря було багато випадків зцілення від онкозахворюваннь й від інших захворювань. Прикладаючись до святих ікон монастиря, православні зцілюють не тільки тіло, а й душу. Для молитви до собору на Анниній горі, люди приходять щодня. А 14 серпня на свято Маковія кількість паломників сягає кількох тисяч на протязі дня.

Екскурсія храми та монастирі БуковиниЦе місце споконвіку являється святинею. Недарма кажуть, що “На гору людина йде з каменем, а з гори летить на крилах”. Немає такої днини, щоб люди не відвідували Аннину Гору.

Відвідини монастиря допомагають не тільки хворим, а й тим, хто щиро вірить, їм таланить при здачі екзаменів, вступі на навчання, далеких поїздках і багатьох-багатьох інших життєвих ситуаціях. Тож приїжджають сюди не тільки з різних регіонів України, а й з далекого зарубіжжя.

Другий варіант екскурсії

Другий варіант екскурсії передбачає відвідування Свято-Іоано-Богословського та Свято-Успенського монастирів у селах Хрещатик і Кулівці Заставнівського району Чернівецької області.

Свято-Іоанно-Богословський Хрещатинський монастир починає cвій відлік з ХVII століття, коли ченці Манявського («Великого») скиту-монастирю, що на Галичині, рятувалися від переслідування православ’я унією у відносно безпечні задністрянські землі Буковини.Екскурсія храми та монастирі Буковини

Обрання місця для нового скиту-монастирю на крутому правому березі Дністра не було випадковим: поруч розташовані джерела з цілющою мінеральною водою, на базі яких був пізніше побудований завод з виробництва мінеральних вод. Про заснування цього монастиря розповідають так: "З давніх-давен текло зі скелі джерело, до якого впродовж довгих століть гнали пастухи свої череди і саме вони поставили там дерев'яний хрест. Від цього хреста, що стоїть на скелі, походить назва села Хрещатик".

Екскурсія храми та монастирі БуковиниСвято-Успенський Кулівецький монастир заснований на місці дерев’яного храму Успіння Пресвятої Богородиці, який був побудований 1789р. Кулівецький монастир один з наймолодших на Буковині. За місцевими переказами, тут колись був маленький скит. На горі над Дністром стояла лише одна церква. Храм завжди був парафіяльним. Стара дерев'яна Успенська церква та дзвіниця, розташовані на території монастиря на мальовничій горі крутого дністровського берега, збереглися і є пам'яткою архітектури державного значення.

Кулівці розташовані на березі Дністра, з якого відкривається дуже красива панорама на річку Дністер. Сюди можна спуститися крутою стежкою від монастиря, а дорогою зустрінеться природна пам’ятка — маленький водоспад “Кулівецький”.

Третій варіант екскурсії

Третій варіант екскурсії передбачає відвідування Свято-Вознесенського монастиря у селі Банчени Герцаївського району, Свято-Миколаївського Непоротівського монастиря "Галиць" в Сокирянському районі та геологічної пам'ятки природи Шишкові горби  в селі Нагоряни Кельменецького району Чернівецької області.Екскурсія храми та монастирі Буковини

Неймовірно популярним в останні роки стало село Молниця, розташоване при дорозі на Герцу у долині Прута. Відомості село дістало завдяки розташованому тут чоловічому Свято-Вознесенському монастирю «Банчень». Четверта Лавра України – саме так паломники називають Вознесенський Банченський чоловічий монастир. На горі, де зараз знаходиться обитель, є джерело, з якого часто пили воду діти з Молниці, коли бігали на гору гратися. Серед них був хлопчик, що мав фізичні вади. З часом всі стали помічати, що дитина одужує. Саме на цьому місці була побудована спочатку церква, а потім і монастир. Екскурсія храми та монастирі БуковиниСьогодні на території монастиря знаходиться Благовєщенський Собор з каплицею преподобного Кукши, Свято-Преображенський Скит з храмом Преображення Господня, два корпуси келій, будинок настоятеля з братськими келіями та два готелі для паломників. В монастирі зберігаються частки Животворящого Древа Хреста, святих мощів преподобного Серафима Саровського, великомучениці Варвари та інших святих.  

Екскурсія храми та монастирі БуковиниСвято-Миколаївська Непоротівська обитель "Галиць" є печерним чоловічим православним монастирем, який знаходиться на крайньому сході Чернівецької області, у північній частині хутора Галиця, на південному березі Дністровського водосховища (120 м над його рівнем).

Проведеними у 1990-их р.р. археологічними дослідженнями встановлено, що життя на території обителі та в її оточені (урочище «Труфанова Криниця) вирувало вже у 1 тисячолітті до н. е. На території монастиря є старовинні келії. Екскурсія храми та монастирі БуковиниМонастир виник у середині XII ст. й знаходився на околиці великого давньоруського поселення, яке простягалося більш як на 1 км. Позаду монастиря розташована печера, яку називають печерою Самітника. Окрім великого Миколаївського храму, в монастирі є мініатюрна церква. Тут моляться послушники, іноді у будні відбуваються богослужіння.

Екскурсія храми та монастирі БуковиниНа околицях села Нагоряни Кельменецького району Чернівецької області Ви зможете побачити надзвичайно мальовничу та унікальну геологічну пам’ятку природу Шишкові горби.Екскурсія храми та монастирі Буковини Тригрядовий ланцюг конусоподібних горбів, що підвищуються над високим берегом Дністра на 15-20 метрів, здалеку нагадують шишки. Дністровський берег на околиці Нагорян – це нагромадження скель, серед яких найяскравіше виділяються три з «людськими» назвами: «Дід», «Баба» та «Внучка».

 Чекаємо Вас на наших екскурсіях!

Кожний з трьох запропонованих варіантів екскурсій

є надзвичайно цікавим та незабутнім.

web-master.cv.ua