+38 095 066 29 77
+38 067 372 19 20

«Панською (вулицею О.Кобилянської) у минуле»

«Панською (вулицею О.Кобилянської) у минуле»Пропонуємо Вам цікаву прогулянку однією з найгарніших пішохідних вулиць столиці Буковини міста Чернівці – колишньою Панською, а нині вулицею імені Ольги Кобилянської.

«Панською (вулицею О.Кобилянської) у минуле»Наша прогулянка триватиме близько 1,5 год. За цей час ми детально познайомимося із архітектурними перлинами Панської, зазирнемо у дворики, детальніше придивимося до особливостей кожної з будівель. За вікнами та дверима споруд ховаються легенди та історії з життя тогочасного панства.

Екскурсію розпочнемо із короткого екскурсу у минуле, дізнаємося про назви вулиці у різні часи. На сьогоднішній день 46 споруд вулиці    Ольги Кобилянської належать до пам’яток архітектури місцевого значення. «Панською (вулицею О.Кобилянської) у минуле»«Панською (вулицею О.Кобилянської) у минуле»Серед пам’яток архітектури переважна більшість – житлові будинки кінця ХІХ – початку ХХ століття, власниками яких були найбагатші та найшановніші родини міста. Під час екскурсії Ви побачите споруди у яких запрошували на горнятко кави чи кухоль пива – кавр’яні та ресторани «Габсбург», «Бель В’ю», «Ренесанс», пивний бар «Перша Пільзенська пив’ярня» та численні кондитерські. Окрасою вулиці є будівля колишньої кав’ярні «Габсбург» інтер’єр якої виконано згідно суворих вимог кінця ХІХ ст.

Неподалік кав’ярні «Габсбург» знаходилася ще одна аналогічна установа – «Європа». У 1883 році вона також стала окрасою вулиці Панської.

«Панською (вулицею О.Кобилянської) у минуле»«Панською (вулицею О.Кобилянської) у минуле»Неквапливою ходою ми пройдемося по колишній Панській повз колишню будівлю Православного релігійного фонду. Ви матимете нагоду посидіти у кареті навпроти палацу щастя.

«Панською (вулицею О.Кобилянської) у минуле»Під час екскурсії Ви побачите споруди етнічних груп, центри національно-культурного життя і місця духовних зустрічей: «Панською (вулицею О.Кобилянської) у минуле»Німецький та Польський народні доми. Обидві будівлі споруджені в перші роки ХХ століття.

Під час прогулянки колишньою Панською Ви дізнаєтесь багато історій та легенд про назву вулиці, про те як її мили милом кілька разів на день і чи справді підмітали букетами троянд.

 

Це та багато, багато іншого Вас чекатиме на екскурсії
 «Панською (вулицею О.Кобилянської) в минуле».

«Панською (вулицею О.Кобилянської) у минуле»«Панською (вулицею О.Кобилянської) у минуле»

web-master.cv.ua